Jak si udržet zaměstnance

Pro dobrý chod firmy je důležité, aby vaši firmu řídili fajn lidi, kteří chodí do práce rádi a dělají vše pro to, aby firma vzkvétala. Toho mnohdy nejde docílit nebo je toho alespoň velmi těžké docílit, takže je velmi důležité si do firmy vybírat takové zaměstnance, aby se vám o firmu starali dobře. Pokud máte určité prostory a zaměstnáváte uklízeče nebo uklízečku věřte, že i tato pozice je pro vaši firmu velmi důležitá a musíte se starat i o blaho uklízeče, to si nemyslete že ne. Je jasné, že tato pozice toho ve firmě nic razantně nezmění, i tak ale na ní závisí a starejte se o všechny zaměstnance dobře bez ohledu na to, jakou pracovní pozici ve vaší firmě zastávají.

strategie

Neexistují vůbec žádné důvody, proč byste se k těmto lidem měli chovat podřadně. Tito lidé se starají o úklid vaší firmy, a tak si toho važte. Je to sice jejich práce, za kterou dostávají odměnu, ale odměňujte je spolehlivě a mluvte s nimi jako s členy vaší firmy, i když vlastně do chodu firmy nic moc nedávají. Udržet si musíte tedy všechny zaměstnance, nejen lidi v kanceláři a podobně, to si nemyslete. Pokud se budete starat dobře o uklízečku, budete mít taky kvalitně uklizeno a budete i vy i vaši ostatní zaměstnanci velmi spokojení a o něco víc rádi budete chodit do práce. Takže vidíte, že i na takové uklízečce záleží.

práce

Někde si zaměstnavatelé nemohou pro svou firmu najít uklízečku, protože se o ni nestarají dobře. Ale jakmile docílíte toho, že bude spokojená a nebude se cítit podřadně, bude tam také ráda chodit, i když musí třeba umýt záchody a podobně. Zaměstnance si můžete udržet jedním hlavním způsobem, a to jsou osobní odměny. Život se točí jen kolem peněz, to si pamatujte, i když to nikdo nechceme, je to pravda. Další věcí, jak si udržet zaměstnance, jsou různé reklamní dárky, třeba reklamní trička s potiskem vaší firmy nebo různé flashdisky a podobně.