Na kole podél Dunaje


Dunajská cyklostezka je ideální cíl pro sportovně laděné rodiny s dětmi, protože ujet po ní i delší vzdálenosti nebude pro Vaše ratolesti vůbec žádný problém. Cesta rychle utíká, v pravidelných vzdálenostech se nacházejí opravny kol, pokud by Vás snad náhodou potkal nějaký defekt a neměli jste s sebou potřebné vybavení.
horní rakousy
Taková nejběžnější trasa, která se po stezce jezdí, je z Pasova do Vídně. To si musíte buď vozit všechny své věci s sebou, nebo si nějak zařídit jejich převoz. Ideální je vyrazit s cestovní kanceláří, která se Vám o převoz postará. Pokud jedete s dětmi, tak se nejspíše ubytujete v jedné oblasti a budete podnikat různé výlety po okolí. Asi nejkrásnější oblastí z této trasy je Wachau. Je to kraj vína a meruněk, proto je ideální dobou pro návštěvu čas jejich zrání a sklizně. Nebudete mít problém s nákupem dárků pro rodinu. Obrovský výběr marmelád, šnapsů, vín a likérů Vám to usnadní.
Ubytovat se můžete v apartmánech v soukromí, v pensionech nebo v hotelích  a ti méně nároční v kempech. Všude je čisto a dobré zázemí. Na turisty všeho druhu jsou tu dobře připraveni, cyklisté jsou vítáni. Na rozdíl od České Republiky se tu nemusíte bát dát si po cestě na kole pivo s limonádou radler nebo sklenku vína. O to lépe se Vám pak pošlape.
cesta u řeky
Kdo je zvyklý na větší fyzickou zátěž a rád si dá do těla, může vyrážet i do okolních kopců a ne se jen držet stezky podél řeky. Každý si tu najde své. I ti méně zdatní cyklisté najedou denně po stezce 80-100km. Stezka je široká, dobře se po ní jezdí také na in-line bruslích. Po řece Vás budou míjet výletní parníky a lodě a narazíte na mnoho pláží a plážiček, kde se budete moci v Dunaji také smočit.
Projíždět nebo míjet budete velké množství větších i menších historických měst a také třeba slavný klášter Melk. Tak občas zabrzděte, sesedněte a projděte se křivolakými uličkami.

Nezařazené