Na stěhování v Praze je nejobtížnější vybalování a zabydlování na novém místě

Přestěhujete se do nového působiště a spadne z vás těžký balvan, kdy máte daleko za svými zády minulost a ve svých rukách jen a jen novou budoucnost. Jestliže něco končí, vždy něco nového začíná a aby se nestalo, že na sebe opět další balvan navalíte, musíte již od začátku, od prvního dne postupovat systematicky.

jízda po dálnici

Samotným přestěhováním věcí to nekončí a přichází na řadu první náročná fáze – montáž nábytku. S tou vám může pomoci stěhovací firma a vy můžete ušetřit čas a námahu a pustit se do vybalování věcí a zabydlování. Stává se, že až na místě teprve zjistíte, že vaše původně zamýšlená koncepce rozmístění nábytku vám nevyhovuje, a že byste ji rádi změnili, je tedy možné požádat stěhováky o instalaci vestavěných skříní na jiné místo, přizpůsobení jejich rozměrů atp. To samé se může dotknout různých polic, zrcadel, garnýží, lustrů, koupelnových skříněk a kuchyňských linek. Kuchyně a vestavěné skříně jsou také nejobtížnějším krokem, který se na novém působišti uvádí do provozu.

řidič kamionu

Jak s podlahovou krytinou – dalším obtížným „balvanem“ může být krytina na podlaze. Nejjednodušší je to tam, kde je již hotová a odpovídá vašim představám, někde však bude nutné ji vyměnit ještě před stěhováním Praha, dokud jsou místnosti vyklizené. Měli byste na tuto skutečnost myslet včas, aby vás v den stěhování nezaskočila např. „rozjetá“ plovoucí podlaha, poškozená dlažba nebo poškrábané palubky.

Rozmístění věcí v krabicích – zapomeňte na to, že hned první den se po hlavě vrhnete do vybalování a všechny krabice rozbalíte v domnění, že za pár hodin bude vše na svém místě. Postupujte naopak velmi pomalu a v klidu, mějte již předem krabice popsané tak, abyste začali těmi prioritními, a kupříkladu sezonní oblečení vybalujte třeba až za týden. Požádejte stěhováky, ať nejméně prioritní krabice odnáší mimo hlavní obytný prostor, tedy obývák a ložnici.