Boj s věkem

Každá žena chce vypadat dobře. První vrásky sleduje v zrcadle s nelibostí. Čas nezastavíte, ale můžete ho ošálit. Chceme být atraktivní, líbit se okolí a mnohdy jsme schopny se namazat čímkoli, co nás má omladit, zkrášlit. Jak je ale možné, že jsme ochotné utrácet nemalé částky za oblečení, dekorativní kosmetiku a parfémy a neinvestujeme do svého obličeje ani pětinu této horentní sumy? Sáhněte si do svědomí a schválně se podívejte do koupelny a udělejte si inventuru produktů, které tam máte vystaveny.  Mám pro vás pár jednoduchých pravidel, jak se o sebe starat a udělat si pořádek v kosmetických výrobcích.
starší žena

  1. Ukliďte si!

Vezměte si pytel a jděte do koupelny. Často nakupujete ve slevách, v akcích v drogériích? Máte nahromaděné výrobky, které vám zabírají místo a hromadí se na nich prach? Nepoužíváte je pravidelně? Pryč s nimi!

  1. Chce to plán!

Zajděte si na kosmetiku. Nechte si poradit. Kosmetička vám udělá diagnostiku pleti a poradí, jaké výrobky jsou pro vás vhodné. Možná se ošíváte, že to bude stát peníze, ale ruku na srdce, kolik zbytečností jste si už koupila a byly k ničemu.

  1. Vsaďte na kvalitu.

Pořizovací cena je sice vyšší, ale vrátí se vám to. Pokud už bojujete s nějakými vráskami, chce to razantní krok. Levné krémy nejasného původu už tady nepomohou. Potřebujete kvalitní výrobky, které obsahují látky pro obnovu pokožky, vrácení pružnosti a sjednocení odstínu pleti.
 žena před zrcadlem

  1. Buďte důslední.

Pravidelnost je alfou omegou úspěchu. Zvyk je železná košile. Ráno a večer se věnujte pár minutek jen sobě. Večer se důkladně odličte, naneste masky na obličej a nezapomeňte na kvalitní séra a krémy. Ráno použijte také pleťovou vodu. Pleť se během noci zmastila a potřebuje ošetřit.

  1. Režim!

Dostatek spánku má blahodárný vliv na váš vzhled a pohodu. Choďte spát pravidelně ve stejnou dobu. Dodržujte osm hodin spánku. Zapomeňte na cigarety a alkohol a protancované noci v zakouřených klubech by měly být výjimkou. Sladká a kořeněná jídla vám dobrou službu taky neudělají.

  1. Stárněte s grácií!

Nepropadejte panice. Někdo s lety zraje jako víno. Pár vrásek není katastrofa a jsou lepší, než umělé zásahy do vzhledu, které se nemusí vydařit.