Červené oči: příčiny a domácí léky, které pomohou

Červené oči vznikají, když oční koule částečně nebo úplně zčervená. Obě oči nebo i jen jedno mohou zčervenat. Často dochází k zarudnutí, když je oko podrážděné nebo přetížené. Výsledkem je, že krevní cévy uvnitř jsou silněji zásobovány krví a rozšiřovány. Ale někdy se také stane, že v oku praskne kapilára. To je mnohem méně nebezpečně, než to zní. Když silně kýchnete nebo zakašlete, může to zničit jednu z jemných žil. Dokonce i toto zčervenání zmizí po několika hodinách nebo dnech.
 zamyšlená bruneta

Běžné příčiny

Tyto příčiny mohou dráždit a podporovat zčervenání očí.
●     Při práci s obrazovkou má oko tendenci méně mrkat. To způsobuje, že je suché a podrážděné.
●     Špatný vzduch také ovlivňuje oči. Výfukové plyny nebo kouř z cigaret ve vzduchu mohou způsobit červené oči.
●     I vaše okolí může dráždit oči. Ty jsou citlivé na průvan, na intenzivní sluneční světlo, na silně vyhřívané místnosti a klimatizační systémy.
●     Cizí předměty, jako jsou prach či jemná zrna, způsobují nepříjemný tlak v očích a způsobují silné zčervenání.
●     Nedostatek spánku se týká těch, kdo jsou přetíženi. Jejich oči jsou často oteklé a červené.
●     Kontaktní čočky mohou také způsobit zčervenání očí, jestliže se nenasadí správně nebo jsou poškozené. Pokud jsou čočky křehké, opotřebované nebo již znečištěné, může to být velmi dráždivé pro oči.
Obecně platí, že výše uvedené příčiny jsou neškodné a měly by být ošetřeny jednoduchými domácími prostředky. Pokud se však vyskytnou následující příznaky, měli byste se poradit s lékařem.
●     Vaše oko je červené a svědí nebo hoří? Může to být známka konjunktivitidy. V takovém případě si ho neotírejte. To jej může dodatečně podráždit a v nejhorším případě by mohlo dojít k infekci druhého.
●     Pokud vaše oči vylučují nějaký sekret, je to známka bakteriální infekce.
●     Citlivost na světlo nebo rozmazané vidění by měl zkontrolovat lékař.
●     Máte-li bolesti hlavy nebo nevolnost a cítíte se slabě, může to znamenat různé nemoci. Nejlepší je navštívit lékaře.
Upozornění: když oči zůstávají červené po několik dní, měli byste se poradit s lékařem.
testy na oči

Které domácí prostředky pomohou při zčervenání očí

Pokud nemáte žádné další příznaky, můžete se zbavit červených oči jednoduchými domácími prostředky.
●     Studené obklady způsobují, že krevní cévy v očích se zužují a zarudnutí zmizí rychleji. Dokonce i když máte pálení nebo svědění očí, můžete použít obklady. Vložte čistou látku do studené vody, důkladně vyždímejte a položte na oči alespoň na 10 minut. Pokud jsou tyto obklady pro vás dobré, můžete je použít několikrát denně.
●     Promytí horkou vodou uklidňuje oči, zužuje cévy a snižuje otoky. Uvařte asi 250 ml vody. Nechte kapalinu na parapetu ochladit na pokojovou teplotu. Opláchněte oči několikrát denně.
●     Okurky mohou mít uklidňující a odmašťovací účinek, sníží zánět nebo zmírní nepříjemné svědění. Z čerstvé okurky můžete snadno připravit výživný obklad. Umyjte okurku a udělejte pyré. Mačkejte kaši čistou látkou a šťávu zachyťte do misky. Namočte látku ve šťávě a vložte ji na oči.

Nezařazené