Co je to vlastně móda?

Móda je chápána u každého člověka nějak jinak, nějak speciálně. Je mnoho možností, jak si samotnou módu představit.

Pojďme se podívat na pánskou módu.

Například podnikatelé. Pro ty je móda oblek. Nevidíte na nich ve společnosti nic jiného. V dnešní době je na výběr z mnoha obleků, nejsou už jen takové ty nudné černé obleky. Většinou nosí podnikatelé buďto modré obleky nebo mají nějaké speciální s různými vzory, barvami či s něčím úplně jiným. K tomu si vezmou společenskou obuv, kravatu, většinou nějaké hodinky a v neposlední řadě vše doplní o čiré brýle bez dioptrií, jelikož jsou dost v módě, očím to neublíží a vypadají perfektně.

móda

Pak tu máme například mladší muže kolem 19 let. Ty se v módě vyznají nejlépe, sledují módu, co se jen dá, nechtějí vypadat špatně. Mladí muži se dělí na takové dvě kategorie. První kategorie jsou spíše formálně oblečení muži. To znamená, že si vezmou například upnutější džíny, k tomu černý rolák, zlaté hodinky. Druhou kategorií jsou basic muži. Teď není myšleno slovem basic, že jsou nudní nebo něco podobného, ale tím, že drží módu bez formálního oblečení. Pokud se někdo opravdu módě věnuje, tak své oblečení většinou nakupuje v second handu. Jsou tam na výběr levné kousky a vytvoříte z nich perfektní outfit, který nosí nějaká známá osobnost nebo jen tak, že se vám to líbí a je to velice nevšední, ale zároveň velmi módní.

móda

Muži kolem těch 40 let a výše se snaží spíše nosit to, co jim je pohodlné, co se jim líbí. To je pro ně móda. Nesledují kdejaké modely, módní časopisy, nekoukají na sociální sítě. Oni mají jako módu svůj klasický styl, který jim vyhovuje. Oblek si vezmou, když jdou na nějakou firemní či společenskou akci, Ale normálně to jsou džíny, trika, mikiny, ale také i košile, což už spěje k formálnímu oblékání.

Proto tedy nemůžeme přesně určit, co móda přesně je. Můžeme si říct módní trendy ve světě, ale každý bude nosit, co se mu líbí.