Co jsou to gitterboxy?


Přepravní palety už jste s největší pravděpodobností viděli nebo jste o nich aspoň slyšeli. Není divu – používá je leckterý z přepravců, který potřebuje nakládat velká množství zboží nebo materiálu a nechce se mu je vcelku pochopitelně nakládat na své vozy kus po kuse. A nejen že se mu to nechce dělat, ale ani tak činit nemůže, protože by tím jenom brzdil provoz a byl tak neefektivní, že by zkrachoval. Můžeme na nich vídat dejme tomu cihly, tvárnice, pytle s cementem a další stavební materiál, nakládají se na ně ale třeba i různé krabice se zbožím určeným do větších obchodů.gitterbox se šrotem
Jenže o gitterboxech jste dost možná mnozí ani neslyšeli, natož abyste je viděli. A to ač se jedná vlastně o svým způsobem ‚příbuzenstvo‘ výše zmíněných palet, o něco, co se používá velice podobně. Až na jeden detail, který je u gitterboxů výhodou.
Kdybych popustil uzdu své fantazii, mohl bych říci, že je takový gitterbox křížencem přepravní palety a dětské postýlky. Dno vypadá až na materiál použitý coby rám, tedy ocel, velice podobně jako palety a po stranách je navíc ohrádka, jež zabraňuje tomu, aby se to, co je na něj naskládáno, rozsypalo.
Případně bych mohl gitterboxy označit jako zdánlivě nepovedené krabice, které mají stěny samou díru, a to proto, že zatímco dno je logicky pevné a bez otvorů, jimiž by náklad mohl hypoteticky propadávat, stěny jsou tvořeny sítem, přesněji drátěným pletivem.
Takže se sem dá stejně jako na paletu naložit větší množství věcí, jež mají být přepraveny, aniž by se rozsypaly a aniž by je musel někdo nosit z místa na místo kus po kuse. A výhodou pro nepořádníky může být to, že se vše právě díky oněm drátěným stěnám nemusí ani pečlivě skládat na sebe, aby se náklad nesesypával. Tady je to jedno, tady nemá kam vypadnout.gitterboxy na skladě
A aby se pro změnu nemusel nikdo při vykládce z gitterboxu moc naklánět a natahovat, má tento přední stěnu otvíratelnou a zajištěnou speciálními závěry.
A to se to pak stěhuje! Zejména když si navíc každý může vybrat normovaný nebo atypický model, to podle své potřeby.