Dům a zahrada – naše rodina

Rodinné vztahy se mohou manifestovat na hmotné úrovni. Úroveň našich rodinných svazků může zrcadlit stav našeho domu se zahradou, bydlíme-li v tomto typu bydlení. Je to místo, kde se můžeme schovat před okolním světem, kde si děláme „hradby“ před širým světem. Zde se vymezujeme. Tady jsme pánem našeho pomyslného hradu. Zde se mohou manifestovat naše pocity – buď to tady milujeme, nebo nenávidíme.

vládnoucí planeta  - Luna

Toto astrologicky symbolizuje Luna – Měsíc. Díky pozici Luny v horoskopu můžeme odhalit, co vlastě milujeme. V případě našeho bydlení se jedná o Lunu v Býku či ve 2. domě. Luna symbolizuje lásku nikoliv vyzývavou, jako třeba Venuše, ale lásku pečovatelskou. Co máme rádi, o to se staráme. Postavení Luny v horoskopu nám také říká, jaké máme city. V případě kvadratur na jiné planety spatřujeme v sobě nenávist, se kterou si musíme poradit a negativní pocity konstruktivně vybít. Buď uměleckou činností – kreativní malba či práce s hlínou na naší zahrádce.

Znamení Raka je velice senzitivní, postoje mohou být zpátečnické, udržet si odstup od neznámých lidí. Podaří-li se nám strhnout společenskou masku, vystupujeme jako šnek z ulity. Jsme sami sebou, ale velice zranitelní. Raci jsou většinou citově labilnější, což způsobuje jejich vládce, která je právě Luna. Nadevše milují svoji rodinu, pakliže jim to nezkazil nějaký negativní aspekt třeba na Marta; takoví lidé mají pocit, že musí za svoji rodinu za každou cenu bojovat, i když k tomu není zrovna pádný důvod.
astrologický vládce rodiny  – Znamení Raka

Pochopitelně, aby byl náš výklad kompletní, nesmíme zapomenout na dům, do kterého tohle všechno patří. Správně; jedná se o čtvrtý dům v horoskopu; hrot 4.domu nám označuje důležitá osa Immum coli, ve zkratce IC. Tato osa nám tradičně přirovnává naše rodiče. Medium Coli (MC) se přiřazuje k charakteristice matky jedince, IC k otci. Otec jako pečovatelská, ochraňující bytost – která nás chrání před světem. 4.dům nám říká, jak se chráníme před světem my. Jsme otevření, jako dlaň (Jupiter) či sevření jak pěst? Na tyto otázky ale potřebujeme náš nativní horoskop; po pečlivém přečtení tohoto článku můžeme zjistit odpověď.