Základní péče o vlasy

Jistě už máte vyzkoušeno několik přípravků na vlasy, ale pořád to ještě není ono, podívejme se společně na základní možnosti, zda zde není něco, co zanedbáváte a kde byste mohli svým vlasům pomoci ještě o kousek více.
rozpuštěné vlasy
1.       Šampon
Jistě jej všichni používáme, ale jaký typ, druh? Používáte ten, který je pro vás ideální nebo používáte nějaký neurčitý druh a typ z drogerie, který vašim vlasům nevyhovuje? Vlasy po umytí šamponem by měly být svěží a ne unavené a utahané. Pořádně se zamyslete, jaký máte typ vlasů, popřípadě se poraďte se svou kadeřnicí. Nebojte se starý šampon vyhodit a vyzkoušet nějaký nový, pokud nechcete utrácet mnoho peněz za testování, tak si zkuste vyzkoušet testovací vzorky. Několik kosmetických společností vzorky poskytuje a v lepších drogeriích jsou tyto vzorky dostupné na vyžádání. Samozřejmě je vhodné se podívat i na přírodní kosmetiku, kde je ale testování daleko komplikovanější, jelikož společnosti, které se tímto oborem zabývají, tak vzorky moc často neposkytují. Novinkou a velkou zajímavostí jsou i tuhá mýdla, která jsou většinou pouze přírodní, popřípadě v bio kvalitě. Cenově bývají dražší, ale zase výdrž je skoro rovnocenná jako u tekutého šamponu. Ne každému však může vyhovovat.
dlouhé vlasy
2.       Kondicionér
Primárně záleží, za jakým účelem kondicionér používáte. Při použití dobrého šamponu již kondicionér nebývá potřeba, jinak je vždy vhodné používat kosmetiku na vlasy z jedné kosmetické řady, tedy nesnažte se kombinovat z řady pro barvené a zároveň suché vlasy, nebude mít ani jeden přípravek takový účinek jako když by byl používán se stejným v páru. Samozřejmě se opět stává trendy oplachování bylinnými odvary, slouží spíše pro jednorázový účinek.
 
3.       Maska na vlasy
Opět se vracíme k výše uvedenému jako v případě kondicionéru. Pro ideální účinek používejte masku na vlasy ze stejné řady jako je šampon i kondicionér. Ve většině případů jsou tyto přípravky standardně dostupné. Při používání bio kosmetiky však můžeme narazit, jelikož nebývá tento typ takto dostupný, ale vždycky se dá najít vhodná alternativa. Jako nejúčinnější masku však můžeme označit tu, kterou nám aplikuje kadeřnice, může se jednat o zažehlovací masky či pro aplikaci na vlhké vlasy. Vaše kadeřnice vám jistě celou věc ráda objasní a doporučí, kterou masku a proč používá, zpravidla tyto masky mívají nejdelší účinek.
Výše uvedené poznámky jsou jen strohé shrnutí, je dobré mít na paměti, že jen komplexní péče současně s kvalitními přípravky vám zajistí krásnou kštici.