Naše politika

Všichni víme, že politika hýbe světem. A ani si nechci představit, co by se stalo, kdyby všichni voliči například řekli, koho volili a potom by se sešli v jedné partě. Myslím si, že by to možná skončilo taky rvačkou nebo velkými a zbytečnými urážkami. Já opravdu politiku velice hodně sleduji, protože mě baví. Naštěstí ale nepatřím k těm lidem, že bych odsuzovala někoho, že někdo někoho volí a já volím toho druhého. A tohle vůbec mně nevadí a vůbec na tohle nehraji. To spíše mám takové obavy a zvláštní pocit z toho, že někteří lidé se dokážou nenávidět jenom kvůli tomu, že má každý jiný politický názor.

Politiku dost sleduji.

Abych pravdu řekla, tak v naší rodině jsou úplně dva odlišné tábory, že někdo jednoho politika zbožňuje a druhá skupina zase ne. Je to opravdu takové zajímavé až divné, jak rodina se může takhle rozdělit. Mě to ale nevadí a vždycky si říkám, že je lepší mít milovanou rodinu a být po kupě, než aby nás rozdělil nějaký blbý politický názor. A jak jste na tom vy? Taky se zajímáte o politiku nebo vás nechává chladným? Taky si dejte pozor, s kým se bavíte o politice, protože někteří lidé jsou opravdu tak zažraní do politiky, že by jim vadilo, že urážíte například třeba jeho oblíbeného politika nebo oblíbenou politickou stranou.

Politika je zajímavá.

Mně se tohle nelíbí, takže si říkám, že když se s někým bavím o něčem, tak raději vynechávám politiku. A pokud začne s politikou ten druhý, tak raději jenom přikyvuji a svůj názor neříkám, protože se nechci pouštět do nějakých urážlivých nebo závažných detailů, takže radši jsem ticho a myslím si, že takhle dělám dobře. Mnoho lidí se zajímá o politiku, ale někdy jsou případy, kdy by se bohužel lidé rozhádají tak je kvůli politice. Mě by se tohle nikdy nestalo, ale bohužel znám dvě takové rodiny, kdy je politika bohužel hodně rozhádala, že jim pak trvalo snad půl roku, než je dalo dohromady narození potomka do rodiny.