Které vynálezy se nejvíce rozšířily

Asi není nikdo, kdo by se nepodivoval nad obrovským množstvím nejrůznějších vynálezů, které jsou produktem dosud probíhající vědecko-technologické revoluce. Nyní máme možnosti, o kterých se našim předkům ani nesnilo. Zdálo by se tedy, že možné je prakticky vše.

 

Ovšem je potřeba přiznat, že zdaleka ne všechny technologie, které byly vynalezeny, se nakonec ujaly. Ve skutečnosti na trhu uspěla jen malá část, a to jak v běžném životě, tak i ve specializovaných oborech, jako je například zdravotnictví. Rozhodně tedy nezaškodí podívat se na ty nejúspěšnější.

 

nejnovější trend v luxování - robotický vysavač

 

Začít můžeme například klasickými pomocníky v domácnosti, jako je automatická pračka. Tu dnes vlastní prakticky každý, mnozí dokonce i se sušičkou. A je jasné, proč si získala takovou oblibu – praní v ruce patřilo bezesporu k nejnamáhavějším činnostem. Navíc to ani nebyl rychlý proces, vzhledem k tomu, že se musel prát každý kousek zvlášť. Automatická pračka tomu učinila přítrž.

 

Podobnou revoluci způsobil i elektrický vysavač. Jistě, již předtím existovaly ty ruční, avšak ty nebyly ani zdaleka tak účinné a navíc kapacita jejich odpadních prostor byla mnohem menší, takže je bylo potřeba každou chvíli vysypávat. Nehledě na to, že práce s nimi byla namáhavější. Elektrický vysavač a později i čistič koberců situaci rozhodně zlepšily.

 

počítač dnes najdeme všude

 

Zapomenout nemůžeme samozřejmě ani na telefony. Ty prodělaly jeden z nejrychlejších vývojů, od klasických drátových až po dnešní moderní chytré mobily. Umožňují nám spojit se s našimi blízkými, ať už jsou kdekoliv. S jejich pomocí si také můžeme v případě potřeby přivolat pomoc. Je tedy naprosto jasné, odkud se jejich popularita vzala.

 

Avšak zdaleka nejúspěšnější vynález je bezesporu počítač. Ani jeho tvůrce by pravděpodobně nenapadlo, jak moc se rozšíří. Dnes jej najdeme nejen v klasické podobě, ale máme i laptopy, chytré mobily či hodinky, které jej všechny obsahují. Je samozřejmě velmi dobře možné, že právě nyní se někde vymýšlí něco, co všechny výše jmenované strčí do kapsy. Co to ale bude? Na to nám odpověď přinese jen budoucnost.