Práce na doma nemusí být podvod

Bohužel v dnešní době bývá práce na doma většinou podvod a sehnat normální zaměstnání z domu se většině lidí nepodaří bez toho, aniž by narazili na nepoctivé firmy. S jakými nabídkami se můžete setkat a co od nich očekávat?
Potřeby k výrobě
Nabídky různých kompletací. Ať už se jedná o nabídky kompletací propisek, drobných hraček, vkládání dopisů a letáků do obálek, nikdy jsem se nesetkala s tím, že by šlo o férové pracovní pozice. Většinou po rozkliknutí stránek dostanete informaci, že materiál vám bude zaslán na základě vaší platby. Částky jsou různé, firmy také. Někdy vám po jejím zaslání přijde popis, jak si vystavit přesně takový inzerát pod danou společností a opět požadovat stejnou částku od lidí. Nebo přijdou materiály, kde jsou vypsány různé pracovní pozice. Jindy vám ale nepřijde nic.
Novinkou je podvod, kdy sice deklarované materiály skutečně dostanete, byť v mnohem nižší hodnotě, než jaká vám byla naúčtována. Ale po odeslání zkompletovaných ozdob se vám vše vrátí, protože údajně nesplňují požadavky firmy. Zkrátím to, jakákoliv firma, která chce předem peníze je minimálně podezřelá.
Co tedy funguje? Pokud máte dobré vybavení, můžete být youtuber, psát blog a dělat recenze. Pak je možné (v případě, že dobře ovládáte český jazyk) psát články, obsahy webů nebo dělat telefonistu z domova.  Může jednat i o pasivní linky. To znamená, že klienti volají vám, ne vy jim. Příkladem mohou být různé zákaznické linky. Je ale nutné nejen ovládat nejen český (případně slovenský) jazyk, ale také být bez logopedických vad, mít kvalitní a stabilní připojení k internetu, klidné prostředí, ve kterém budete telefonovat a sluchátka. Někde vám vybavení půjčí, ale většinou si musíte obstarat vlastní, což bývá nemalá investice, aby vše fungovalo tak, jak má.
Naposled jsem narazila na firmu, která slibuje, že nic z toho nepotřebujete. Vše, co je nutné mít je počítač nebo notebook, připojení k internetu, dobrou češtinu a chuť pracovat. To zní celkem dobře. Zajímalo mě tedy, jestli se také jedná o nějaký druh podvodu. Proto jsem se rozhodla zaregistrovat a vyzkoušet to. Jedná se o tzv. chat z domu. Píšete zprávy přes speciální web a za ně jste placeni. Při registraci nechtěli žádné poplatky předem, což je dobré znamení. Jediné, co by člověka mohlo zarazit je to, že chtějí vyfotit občanský průkaz nebo jiné ID. Jedná se ale pouze o ověření, že je vám 18 let a můžete tuto práci vykonávat. Shrnu to, práce je to jednoduchá, zábavná a výdělek záleží čistě na vás, vaší šikovnosti a časových možnostech. Výplatu jsem měla již několikrát, proto vám tuto pozici mohu doporučit. Firma je to férová a spolehlivá.
Klávesnice najdi práci
Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv firmu, která nabízí práci z domova, přeji hodně úspěchů a pevné nervy, protože ani tento druh zaměstnání není bez negativ.