Svatební šaty

Svatební šaty

Chystáte se na svatbu vlastní nebo třeba na svatbu své nejlepší kamarádky? Pak jistě přijde na řadu ta milá povinnost vybrat ty nejkrásnější svatební šaty. Určitě každá žena či dívka má vysněné své jedinečné svatební šaty. Někdo sní o bohatých šatech jako z pohádky. Někdo dává přednost úzkým a elegantním šatům v řeckém stylu, které nosily samy bohyně. Nebo byste si spíše zvolily raději krajkové svatební šaty? Ať už do salonu přicházíte s jasnou představou nebo si nejste vůbec jisté střihem či stylem, jistě si každá nevěsta z nepřeberného množství jedinečných a originálních šatů vybere ty své.

svatba

Například takové princeznovské šaty zdůrazní pas, jsou korzetové a mají širokou a bohatou sukni. Často bávají doplněny vlečkou. Jsou klasickou mezi svatebními šaty, protože každá žena si chce vyzkoušet, jaké to je mít šaty jako princezna. Lehké krajkové šaty proti tomu nabízí různé rafinované střihy. Jejich ústředním rysem je zdobná krajka a různé volány. K těmto šatům obvykle nejsou potřeba žádné výrazné šperky ani doplňky, sází se na jejich jednoduchost a svěžest. Dále je možné volit šaty ve stylu mořské panny. Šaty zdůrazňují dekolt, pas a zadeček. Je dobré volit tyto šaty s ohledem na typ postavy, protože nemusí padnout každé.

saty

Naopak šaty, které jsou velmi univerzální a padnou prakticky každé ženě, jsou šaty typu A. Tento střih se pod prsy výrazně rozšiřuje. Výhodou je, že šaty můžou mít jak bohatou, tak i decentnější a kratší sukni. Mohou být také doplněné o šněrování. A pokud nevěsta chce skrýt nějakou tu nedokonalost či počínající těhotenské bříško, pak určitě může sáhnout po střihu empírovém. Tyto šaty působí velmi jemně a étericky. Splývají volně k zemi, mohou být zdobené krajkou, mohou mít různé druhy a hloubky výstřihů. Jestli máte jasnou představu o šatech, pak zbývá už jen si je vyzkoušet. Pokud si nejste jisté s výběrem, poproste svou nejlepší kamarádku nebo maminku o radu.