Tipy na to, jak si zajistit soukromí v sousedství

V dnešní době je čím dál častější, že se mladí lidé, ať páry, manželské páry nebo dokonce už i celé rodiny, postupně vystěhovávají z panelových domů a bytů do vlastních domů. Mít dům a ideálně v satelitní části nedaleko centra města, ale zároveň blízko ke klidu vesnice a přírodě, je velikým trendem v oblasti moderního bydlení. Proč? Jednoduše řečeno, byty jsou sice praktické a zejména pro lidi, které nebaví zahrada a náročná péče o dům, je to ideální varianta, jak si zajistit pohodlí a nenutit se do práce, která je nebaví. Pokud jste však příznivcem větších prostor, máte rádi samostatné oddělené místnosti, máte zvířata a rodinu (nebo například plánujete mít velikou rodinu), budete potřebovat prostor pro vás všechny a zejména pro to, abyste měli pohodlí a potřebou volnost pro všechno, co máte rádi.

zdobený plot

Zvolíte-li variantu vlastního domku, možná se časem budete potýkat s různými otázkami – zejména v době, kdy budete navrhovat stavbu jako takovou. Exteriér stavby a zahrada jsou důležitým aspektem celého projektu a je potřeba si zodpovědět několik palčivých témat, která jistě dříve či později vyvstanou. Zejména proto, že nebývá časté, abychom si postavili domov na prázdném prostranství, kde široko daleko není ani noha, natož nějací sousedé. A pokud to tak je, bohužel je jen otázkou času, kdy se zastaví i pozemky okolo toho našeho – je proto potřeba uvažovat o tom, jak se od ostatních oddělit tak, abychom v rámci svého území zachovali bezpečí, soukromí a zároveň neměli pocit, že žijeme za zdmi nějaké věznice.

Naši sousedi mohou být samozřejmě milí a přívětiví, nicméně soukromí je důležité a je potřeba, abychom neměli pocit, že si vzájemně koukáme do domácností a vidíme něco, co by nám nebo druhé straně mělo zůstat utajeno. Přestože mnoho z nás nemusí mít ve zvyku v domě zatahovat záclony, žaluzie nebo závěsy, je to jedna z věcí, na které si budeme muset zvyknout. Dobrou variantou jsou také venkovní okenice, které můžete ovládat zevnitř a nebudou vám v rámci interiéru překážet.

muž u zdi

Pokud jde o spolehlivé a neprostupné ohraničení naší zahrady, rozumné je nechat si namontovat betonový plot https://www.montazmpc.cz kolem celého pozemku, samozřejmě s výjimkou hlavních vrat pro výjezd auta z garáže a vrátek u cesty k domovním dveřím. Díky betonovému plotu nebude moci nikdo, kdo se bude pohybovat v blízkosti našeho domu, nahlížet do soukromí nebo majetku, který s rodinou vlastníme. Navíc se tak minimalizuje šance vloupání a odcizení něčeho, co se nachází v blízkosti samotné stavby, například na zahradě nebo garáží. Betonový plot působí nepřístupným dojmem.