Trumpův plán přechodu na biopaliva popudil rafinérskou unii

United Steelworkers, největší průmyslový odbor v Severní Americe, který zastupuje rafinérské pracovníky, uvedl, že rozhodnutí po sobě zanechalo nákladnou regulaci, která ohrožuje tisíce dělnických pracovních míst, které Trump slíbil zachovat. „Nečinnost Trumpovy administrativy nyní ohrožuje živobytí tisíců rafinérských pracovníků na východním pobřeží a desetitisíce příbuzných pracovních míst na severovýchodě,“ uvedla ve středu odborová organizace.
pole řepky.jpg
Trump v úterý vzkázal středozápadním zákonodárcům, že upustí od navrhovaného záměru pozměnit americké standardy v oblasti paliv z obnovitelných zdrojů (RFS), který by snížil náklady rafineriím, a uznal, že tento krok by uškodil zemědělcům. Američtí senátoři ze zemědělského státu Iowa, Chuck Grassley a Joni Ernst, společně se zástupci průmyslu biopaliv, podporujících stávající právní předpisy, Trumpovo rozhodnutí ocenili. Bílý dům se tento týden chystal oznámit navrhované změny poté, co hostil měsíce náročných jednání mezi zástupci Big Oil a Big Corn. Dohoda by zmírnila tlak na rafinérský průmysl tím, že umožní, aby se vývozy biopaliv započítávaly do kvót pro roční objemy, ale také by zvýšila prodej benzinu s vysokým obsahem ethanolu a tím zvýhodnila výrobce biopaliv.
čerpadla benzinové pumpy.jpg
Ropná rafinérie Pennsylvania Energy Solutions přičítá svůj letošní bankrot právě nákladům na dodržování RFS a další rafinérské společnosti z příslušného regionu, včetně Monroe Energy a PBF Energy, uvedly, že se také snaží vyhovět požadavkům nařízení. Americký ropný institut, jenž zastupuje velké ropné a plynárenské společnosti, jako Exxon Mobil nebo Chevron Corp, uvedl, že je potěšen krachem zamýšlené reformy, protože by sám upřednostňoval širší a komplexní legislativní reformu.
ropná rafinerie.jpg
Zákon pomohl pěstitelům obilí vytvořením trhu pro 15 miliard galonů etanolu ročně, ale rafinérské společnosti si stěžovaly, že náklady na jeho dodržování jsou příliš vysoké a ohrožují pracovní místa.

Nezařazené