Tvorba prvních webových stránek

Vlastní webové můžete na internetu vytvářet bez zvláštního vybavení. Nebudou k tomu potřeba drahé nástroje pro jejich tvorbu. Na internetu najdetezdarma návody, rady a nápovědy. Zkušenější lidé vám rádi poradí.

Pro ruční tvorbu www.stránek budete potřebovat:

• základní znalosti práce s počítačem • nový webový prohlížeč • připojení nebo přístup k internetu • program na tvorbu webových stránek • představu o obsahu vašich stránek

Vám přinese nové internetové dobrodružství

Internetovou stránku poznáte podle přípony htm nebo html. Každá stránka obsahuje značky jazyka HTML. Tyto značky říkají internetovému prohlížeči, jak by měl stránku zobrazit. Jazyku HTML nepotřebujte rozumět a proto také tuto značku běžně neuvidíte. Jsou skryty ve zdrojovém kódu prohlížené webové stránky.

Místo psaní HTML značek je možné použít některý z počítačových programů pro tvorbu webových stránek – HTML editor. Tyto pomáhají začátečníkům vytvářet jejich první stránky. Výhodou je, že se nemusíte učit jednotlivé příkazy. Navrhnete si vzhled stránky, upravíte velikost písma, přidáte obrázky a editor tento váš návrh převede do značek jazyka HTML.

Mezi tyto editory patří Front Page, Power Point i MS Word, či MS Publisher. Nevýhodou při použití těchto editorů patří, že nemáte plnou kontrolu nad zdrojovým kódem. Takto vytvořené stránky se mohou dlouho načítat, protože obsahují mnoho zbytečných příkazů. A stránky vytvořené ve Wordu mohou působit amatérsky.

Pokud se naučíte ovládat HTML jazyk, tvorba vašich webových stánek bude profesnější.Jestliže píšete rovnou HTML kód, jednotlivé příkazy se zobrazují různou barvou, takže se ve zdrojovém kódu stránky vyznáte. Program může dokonce kontrolovat správnost a bezchybnost napsaného textu. Přejeme vám na cestě za vaší první webovou stránkou hodně trpělivosti. Firem, které se jejich tvorbou zabývají, je na trhu dostatek, takže pokud budete nespokojení s úrovní vlastní tvorby, oslovte odborníky.