Ford Mustang Bullitt se představuje, aneb seznamte se

Auťák neboli hlásající sdělení v podobě, že se našel originál. Proč? Bylo tomu při natáčení filmu „Bullitův případ“, který se objevil v amerických kinech v roce 1968, a byly právě použity dva zcela shodné Mustangy GT fastback. Po skončení natáčení se jejich cesty však rozešly. Vůz, jenž vozil a ve kterém jezdil McQuenn, byl prodán společností Warner Bros soukromému zájemci a druhý vůz byl využit pro kaskadérské scény ve filmech a poté skončil na vrakovišti.
starý Mustang
Ještě ke všemu v letošním roce tento akční krimi film se Stevem McQuennem oslaví padesáté výročí premiéry. Není pochyb o perfektním načasování v rámci představení a prezentace nového Mustangu Bullitt.

Novinka a její základ neboli jádro

Základem pro tuto novinku vozidla byla verze Mustangu GT s pětilitrovým osmiválcem, u kterého však byl navýšen výkon ze standardních 450 koní pod kapotou až na 475. Tímto se tak nový Mustang Gullitt může pochlubit svým rozjezdem až na 263 km/h.

U Mustangu Bullitt je rovněž zahrnut a nechybí kůží obšitý volant, dvanácti palcový displej infotainmentu s uvítací grafikou v novém provedení, bílá kulatá řadička v rámci manuální převodovky.
logo s koněm
A to není zdaleka vše, co tento krasavec v sobě ukrývá

Nový Mustang Bullitt disponuje upraveným a doslova vyladěným výfukovým potrubím s aktivními klapkami. Lepší zvuk je umocněn prostřednictvím nového otevřeného sání motoru, které lze najít u Mustangu Shelby GT 350.

V rámci barevného provedení, nemůže být opomenuta verze v podobě tmavě zelené metalízy, která byla použita i právě v rámci kultovního Mustangu v již výše uvedeném nezapomenutelném filmu. Nicméně druhou alternativou je odstín černé neboli shadow black.

V rámci speciální edice byla karoserie zajištěna několika chromovanými prvky, vylepšenou maskou chladiče v inovativní podobě. Pod koly se nachází červeně lakované brzdové třmeny Brembo. Nicméně pro nadšence a případné zájemce nutno podotknout, že cena zatím stále není k dispozici. Tudíž nikdo doposud neví, za kolik tento plechový krasavec bude k mání. Nezbývá než si počkat.

Ford a jeho další automobilová esa

Ford se činil v rámci automobilového veletrhu v Detroitu a prezentoval i další kousky ze své dílny. Přivezl tak světu ukázat novinku o znovuuvedení slavného jména Mach 1. Tento název se v průběhu mnoha let objevil na spoustě výkonných automobilů značky Mustang.
Aktuálně Ford plánuje použití zcela nového elektrického sportovního SUV, které je avizováno pro rok 2020.