Úsměv hollywoodské hvězdy

Nejen hvězdy stříbrného plátna mohou být nositeli krásného zářivého chrupu. Ten si může dopřát opravdu každý a nemusí na to vynakládat deseti tisíce korun a navštěvovat specializované kliniky a podstupovat řadu nepříjemných zákroků.
Bílé zuby nemusí být jenom snem. Dopomoci k nim mohou různé přípravy, které jsou běžně dostupné v obchodech nebo na internetu, otázka ale je, jestli vůbec fungují, a když ano, jak dlouho vydrží. Vyhnout byste se měli abrazivním zubním pastám, které při delším používání mohou poničit zubní sklovinu, což je nezvratné.
tři černošky.jpg
Vyhýbat byste se měli potravinám a nápojům, které mají tmavší barvu, např. káva. Pokud jste milovníci vína, sáhněte po bílém nebo růžovém nebo si dopřejte bublinky. Zubům také neprospívají nápoje slazené cukrem. Proto se je snažte ze svého jídelníčku pokud možno vyřadit. Navíc neprospívají ani tělesné hmotnosti.
Náruživí kuřáci se s bílými zuby mohou rozloučit, pokud svému neduhu nedají jednou provždy vale. Nikotin barví zuby do nehezké nažloutlé barvy, což navíc přidává i na letech.
Preventivní prohlídky u svého zubaře dodržujte. Zvuk vrtačky sice nic příjemného není, ale pravidelná kontrola chrupu je prostě jako prevence nezbytná. Čištění zubů nestačí.
Kromě běžného kartáčku si pořiďte i kartáčky, které se dokáží díky své velikosti dostat i do mezizubních prostor, pokud vám nebudou vyhovovat, zkuste zubní nit.
tři černošky.jpg
Ač se může zdát, že jazyk a zuby jsou dvě rozdílné věci a že jazyk se zářivým úsměvem zase tak moc společného nemá, nezapomínejte ani na něj a občas na něj pošlete kartáček, zbaví vás tak bakterií.
Již naše babičky a prababičky chtěly mít krásný úsměv a tak vymýšlely a zkoušely zhotovit různé přípravky z toho, co měly doma. Např. zkuste do zubní pasty přidat trochu jedlé sody a kypřící prášek do pečiva. Jako přírodní bělící prostředek fungují i všechny výrobky z mléka díky přítomnosti kyseliny mléčné.