Proč absolvovat kurz potápění v ČR?

Motivace pro potápění je samozřejmě různá. Lidé se cítí ve vodě dobře, rádi pozorují přírodu v mořských hlubinách, která je jinak ukrytá. Pro někoho je motivací poutavé vyprávění o potápění, ať už na základě absolvované přednášky či z vyprávění, kdo má osobní zkušenost. Někteří chtějí překonat strach a chtějí tak zkusit kurz potápění.
potápěč u vraku.jpg
Mnoho lidí se začalo potápět díky trávení dovolené v exotických destinacích. Potápějí se i osoby handicapované. Ideální pro jedince mající problém s pohybovým aparátem. Voda může pomoci, ulevit od bolesti, dodat na sebevědomí, poskytnout probádání nepoznaného v mořských hlubinách apod. Pod vodou se takřka každý cítí volný a svobodný.

Potápění je jedním ze způsobů, jak lze efektivně a zároveň aktivně relaxovat. Mnohým jde především i o pozorování krásy přírody. Korálové útesy jsou plné podmořského života. Můžete tak díky potápěčské vášni spatřit na vlastní oči různé druhy ryb, chobotnice, rejnoky, želvy či dokonce delfíny. Život nejen na útesu se vlivem času mění, objevují se mladé rybky.
přivázaný potápěč.jpg
V různém období připlouvají různí mořští živočichové. Můžete se tak zároveň potápět na stejném místě, ale máte vždy možnost vidět něco nového a získat nezapomenutelné zážitky. Jsou i lidé, kteří preferují hloubkové potápění a potápění na vracích či v jeskyních. Každý si tak může najít k vidění to, co ho zajímá. Jestli snad váháte o potápění, neváhejte a přihlaste se na kurz potápění, který je prvním krokem k vysněnému cíli.
želva a ryba.jpg
Absolvování v České republice

Jestli jste si mysleli, že by vhodným řešením bylo, že byste si kurz udělali na dovolené, mýlíte se. Rozhodně se vyplatí ve vlastním zájmu vše podniknout u nás, tj. v naší krásné zemi. Výhodou není jen nižší cena. Ale máte záruku v instruktorech, kteří budou k vám hovořit mateřským jazykem. V zahraničí byste nemuseli natolik dobře rozumět a pochopit vše podstatné. Stejně tak veškeré výukové materiály dostanete v češtině, což je samozřejmě mnohem přijatelnější varianta.