Vodu můžete chránit a ohřívat zároveň

Zamezit znečištění bazénové vody – to je zásadní úkol všech majitelů zahradních bazénů v koupací sezóně. K tomu, abyste měli ten pravý požitek z koupání, potřebujete nezbytně čistou vodu. A udržet vodu v bazénu čistou, to není jen tak – k tomu slouží celá dlouhá řada bazénových pomocníků, bez kterých se rozhodně neobejdete.

textura

Nicméně před tím, než se vrhnete na samotné čištění vody, byste měli zařídit, aby se do ní dostalo co nejméně nečistot. Prevence je základ a v tomto směru to platí dvojnásobně. Nečistoty, které se do vody nedostanou, nebudete muset složitě dostávat ven. A tím ušetříte nejen svůj čas a úsilí, ale také nemálo peněz.
A ideální pomocník je v tomto směru bazénová plachta. Ovšem pozor, k tomu, aby vám bazénová plachta mohla prokázat tu nejlepší službu, je nezbytné, aby na vaši nádrž dokonale pasovala – zkrátka na ni musí padnout jako ulitá. Jedině v případě, že nikde nevzniknou zbytečné mezery, nedojde k tomu, aby nečistoty z okolí jako jsou třeba větvičky, hmyz a prach, padaly do vody.

Stejně tak je důležité, abyste bazén pravidelně zakrývali. Nestačí mít jej zakrytý pouze na noc. Měli byste jej odkrývat vždy bezprostředně před koupáním a po jeho ukončení ho zase ihned zakrýt, třeba s pomocí praktického navijáku krycí plachty, který vám celou operaci významně usnadní.

plavlyně

Nicméně při výběru krycí plachty se vyplatí myslet i na to, že můžete získat víc než jen obyčejnou plachtu. Pokud si místo běžné plachty pořídíte černou solární plachtu, tak nejenže s její pomocí bazén dokonale zakryjete, ale ještě navíc bude taková plachta ve dne vodu ohřívat a v noci bránit jejímu ochlazování. A to prostřednictvím energie získané ze slunce, kterou bude předávat dále do vody. Nebude vás to stát ani korunu navíc, a přitom budete mít vodu v nádrži o několik stupňů teplejší. A to je skvělá nabídka, ne?