Zábradlí na schodiště může mít mnoho rozmanitých podob

Zábradlí na schodiště existují stovky typů, které se liší materiálem či jeho vzájemnou kombinací, tvarem, velikostí a samotnou koncepcí. Vybrat mezi nimi to jediné, kterému dáte přednost, není jednoduché, a v tomto směru vám napoví mnohá řešení uveřejněná na Internetu. Výhodné je nechat si poradit i od stavební firmy, která vám zhotovuje samotné schodiště, protože má za sebou celou řadu hotových projektů a osobních zkušeností, kam který materiál využít, a co je praktičtější, a co také lépe vypadá.

kované zábradlí

Nerezová ocel – zábradlí z nerezové oceli může vytvořit překvapivě velmi zajímavé variace i tam, kde se zdá příliš chladné. Velmi dobře se ladí k bílé malbě a nepůsobí příliš sterilně ani u jiných pastelových barevných odstínů. Výhodou nerezové oceli jsou prakticky nulové nároky na údržbu, pouze postačí udržovat jej v čistotě běžnými čisticími prostředky. Nerezová ocel pochopitelně nekoroduje a je možné ji využít i v exteriéru, v prostředí namáhaném nepříznivými povětrnostními vlivy.

dřevěné zábradlí

Dřevo jako klasika – dřevěná zábradlí se velmi dobře opracovávají do rozmanitých tvarů a tímto způsobem lze získat mnohdy až luxusního řešení, které předčí vaše očekávání. Dřevo překrásně vynikne zejména u zaoblených tvarů lomených či spirálových schodišť, ale dobře vypadá i na balkonové terase. Dřevo lze prokládat ocelovými pruty, čímž celou konstrukci zajímavě odlehčíte a oživíte.

Vzájemné kombinace – chcete-li zhotovit zábradlí, aby odpovídalo vašemu osobnímu vkusu, vyplatí se navzájem některé materiály kombinovat. Velmi dobře se k sobě hodí sklo, dřevo i nerezová ocel a jejich harmonický soulad nejlépe vyzní v novostavbách či rekonstruovaných objektech v moderním stylu. Ocel a sklo se však příliš nehodí do retro a rustikálních interiérů, tam byste přece jen měli dát přednost pouze masivnímu dřevu anebo kovanému zábradlí z konstrukční oceli.