Trampolíny 305 jako účinná pomůcka pro lepší imunitu

„Vviróza, epidemie a koronavirus“ jsou dnes nejskloňovanější výrazy a někdy se dokonce přistihneme, že přestáváme věnovat kvůli nim pozornost ostatním důležitým činnostem. Je to však celkem logické, poněvadž lidé, kteří jsou zcela zdraví a uvědomují si, jakým způsobem si své zdraví udržet, nevnímají virové choroby jako přímou hrozbu a naopak posilují preventivní opatření.

Imunitní systém úzce souvisí s lymfatickým systémem, je to v podstatě jeden celek a pro jeho správné fungování je nutné dodržovat jistá pravidla správné životosprávy, odpočinku, relaxace a spánku, odbourání stresu a dostatečného pohybu. Dodržet spánkový režim, dopřát si odpočinek a stravovat se relativně zdravě je poměrně snadné, na rozdíl od cvičení a sportování.

Zlenivělé tělo rozhýbat je někdy nad naše síly, a pokud se nám to podaří, stává se, že v brzké době se opět vracíme do vyjetých kolejí pohodlného kanape a kávy se zákuskem.

siluety skákajících postav

Není sport jako sport

Máte-li zájem u sportování vydržet, aby vás bavilo a nebylo důvodem k popisování dalších traumatizujících činností, vybírejte ze sportů takové, co rychle uvolní endorfiny, nepřetíží pohybový aparát a budou vás hlavně bavit.

skákající děti

Pro zlepšení kondice a zároveň pro podporu přirozeného fungování vaší imunity se hodí sportovní aktivity, kde je tělo částečně nadnášeno, tedy v prostředí, které organismu umožní pravidelně střídat svalovou a buněčnou kontrakci s relaxací. V tomto směru je ideální plavání a skákání na trampolínách. Při plavání vás nadnáší voda, na trampolíně setrvačná a gravitační síla.

Výhodou pohybu na odrazové ploše je možnost dopřát si jej kdykoli, aniž byste byli závislí na provozních hodinách plaveckých bazénů, a museli snášet ne zrovna přirozené prostředí chlorované vody. Cvičit na trampolíně 305 Goodjump.cz můžete na zahradě, ale i doma – na menším nářadí, s ohledem na výšku stropu obytných místností.