Zachovejte optimální pH vody

I když je naše lidské tělo jeden velký soubor chemických dějů, chemie pro mnohé z nás je jednou velkou neznámou. A pro mnohé tomu tak bude i nadále.
Přesto se s ní setkáváme na každém kroku. I majitelé zahradních, nebo plaveckých bazénů musí znát základní chemické přípravky v oblasti bazénové chemie, která je tak potřebná pro čistou a nezávadnou vodu.
Jestliže jste již objevili ve svém bazénu zvápenatělé stěny, nebo z Vašeho bazénu vylézají děti se zarudnutýma očima, pak skutečně něco není v pořádku!
A i když nejste chemik v každém směru, musíte přesto tušit, že jste něco právě Vy zanedbal. Kdy jste naposledy měřil pH vody https://eshop.techneco.eu/pH-minus-26521 ? Možná právě proto vznikly tyto obtíže a problémy.
Pokud jste se jednou rozhodl pro zahradní bazén, musíte mít povědomost o tom, jak zachovat jeho nezávadnost. Jinak je Vám bazén k ničemu. Leda byste do jeho prostor vysadil houf husí a kachen a začal se věnovat živočišné výrobě.
Zachování ideálního pH bazénové vody je důležité!
Máte k dispozici
· pH testery,
· a dokonce i chemické přípravky určené do bazénové vody, které Vám usnadní péči o jiskřivě čistou a průzračnou vodu, která neuškodí ani lidem, ani bazénu samotnému.
· Stupnici pH pro nás sestavil dánský biochemik Sørensøn.
Takže na Vás už jenom je, abyste se postaral o kontrolu pH. To už za Vás opravdu nikdo neudělá.
Každý, kdo prošel základním vzděláním, ví, že neutrální pH vody je číslo 7. Hodnota pod číslo 7 označuje roztok kyselý, hodnota nad číslo 7 označuje zásaditost. Čím nižší, nebo vyšší znamená silnější. Obojí ale pro bazénovou vodu není dobré.
Pokud budete Vaši vodu pravidelně kontrolovat, pak i veškeré chemické přípravky do bazénové vody budou dobře plnit svou funkci.
Je to stejné, jako s lidským tělem. Čili se souborem chemických reakcí. Vždycky se ozve, když mu budete dělat nepřístojnosti.jump