Co hrozí při stěhování těžkých břemen (nejen) v Praze

Spadne vám to na nohu – chystáte se na stěhování, jehož součástí bude i přenášení velmi těžkých břemen? Pak by vám mohla způsobit i velmi bolestivý úraz, třeba zlomeninu kůstek chodidla, a ta se léčí velmi dlouho, a někdy vyžaduje i operační zákrok. Pád těžkého nábytku či trezorové skříně na nohu, to může být pěkná patálie, a že je to bolestivé, vám jistě nemusíme připomínat.

obývací pokoj

Skutálí se to po schodech – stěhování svépomocí někdy vyvolává i komické momenty, kdy se předměty kutálí po schodišti, ale pokud nejsou zrovna nejlevnější a rozbijí se, jistě z toho nebudete jásat. Profesionálové se k tomu staví jinak a navíc jsou pojištěni, takže můžete, jak se říká, klidně spát.

zařízená ložnice

Kýla – proč riskovat uskřinutí kýly, když na těžké věci můžete povolat specialisty. Netahejte se se starožitným nábytkem, který se nedá rozebrat, pro stěhováky je to denní chléb a ví, jak se k takové práci postavit, zatímco vy můžete skončit na operačním sále.

Natažené vazy – extrémní zátěž může způsobit prasknutí nebo jiné poškození svalových úponů a to se pak léčí mnoho dnů až týdnů. Tyto úrazy jsou velmi bolestivé, a může vás to vyřadit z pracovního procesu na velmi dlouhou dobu. Nepříjemné mohou být i blokády bederní páteře, známé jako „houser“, rovněž velmi bolestivé. V takovémto stavu nebudete schopni normálně fungovat v běžném životě a odsunete se docela zbytečně na „okraj společnosti“.

Oslabená imunita – když nejste patřičně trénovaní a zvyklí přenášet velmi těžká břemena, snadno vás to může oslabit a organismus na vzniklý stav reaguje šokem. Vyčerpá své rezervy a imunitní systém se dostane do stavu kolapsu, což může mít za následek chřipku, angínu, někdy i zánět průdušek, zápal plic a u starších lidí to může vyvolat i hospitalizaci se zdravotními komplikacemi. Přenechejte stěhování těžkých břemen v Praze raději odborníkům, kteří mají potřebné vybavení i fyzický fond.