Hodí se
Každé dítě začíná s učením minimálně v posledním roce školky, protože ten je nyní povinný. Rozhodně není zbytečný, protože je to příprava na základní školu. Zde se jedná o obecné vzdělání, přičemž nad výběrem střední školy musíme už přemýšlet, protože už většinou má nějaké konkrétnější zaměření. V deváté třídě pro hodně žáků rozhodnout se, co by chtěli dělat. Pomáhá zaměřit se na své zájmy, přičemž když se někdo rád věnuje počítačům a programování, tak může zvolit IT obor tohoto rázu.
Někdo si chce čas na rozmyšlenou prodloužit, tak jde na gympl, ale potíž je v tom, že jde o obecně pojatou školu, takže následně je zapotřebí jít na vysokou. Samozřejmě vysokoškoláci mají v průměru lepší plat, ale vystudovat tuto školu už není mnohdy žádná sranda. Obecně potom platí, že čím vyšší stupeň vzdělání máme, tak tím lépe, protože si můžete najít lepší práci s vyšším platem. Vzdělání v mládí proto rozhodně nepodceňujte.
Snaha se cení
Výsledkem naší práce ve škole, kam se řadí učení, dělání domácích úkolů, psaní projektů a podobně je hodnocena známkami. Nikdo netvrdí, že doma musíte sedět jenom u školy a mít samé jedničky, ovšem procházet jen tak tak a mít problémy není ideální, takže snaha je rozhodně zapotřebí. Dost záleží na tom, na jakou školu chodíme, protože některé jsou snazší a jiné zase náročnější. Když si tedy vybíráte střední školu či vysokou, tak je dobré hledět i na náročnost, abyste se na ní zbytečně netrápili.
Zbytečně se však ani nepodceňujte, protože při snaze a úsilí může normální student dokončit slušnou školu. Přeci jen studium není pohodová záležitost a taková vysoká škola dá zabrat, ale následně z ní můžete těžit při hledání zaměstnání. Vzdělání se dá dodělat i v průběhu života, ovšem většinou jej lidé dokončí v mládí a následně se věnují zaměstnání. Proto je výhodné už jako student rozmyslet si, jak vidíme svou budoucnost.